Hospedagem Refugio Dos Gnomos
| Wi-Fi | 24-timmars tjänster 24-timmars reception | Aktiviteter Badminton |
| Barnvänligt Barnklubb Lekplats för barn | Husdjur Husdjur tillåtna |
Villan Hospedagem Refugio Dos Gnomos Visconde De Maua med 1 sovrum, som ligger 4 km från Parque Nacional do Itatiaia, erbjuder gästerna badminton. Den här villan, som har utsikt över bergen, bjuder in gästerna att besöka Poco do Marimbondo Waterfall, som ligger cirka 10 minuters bilfärd bort.
Visconde De Mauas centrum kan nås på 15 minuters promenad från den här villan med 1 badrum och Centro Cultural Visconde De Maua ligger cirka 2 km bort. Om du känner för att besöka omgivningarna, kolla in Parque Estadual da Pedra Selada som ligger cirka 25 minuters gångavstånd från boendet.
Badrumsfaciliteterna i villan Hospedagem Refugio Dos Gnomos inkluderar också en separat toalett och en dusch. Badlakan och handdukar finns också bland badrumsfaciliteterna.
För matlagning i den här villan finns ett delat kök med minibar. Gästerna kan prova moderna rätter på restaurangen Casa Gourmet Bistro, som ligger mindre än 1 km bort.
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Wi-Fi
- Parkering
- 24-timmars reception
- Husdjur tillåtna
- Frisersalong
- Eldstad
- Rökdetektorer
Mat och drycker
- Gemensamt kök
- Köksgeråd
- Picknickområde/bord
Aktiviteter och avkoppling
- Trädgård
- Grill faciliteter
- Badminton
Service
- Sällskapsdjur bekvämligheter
- Affärer/kommersiell service
På rummet
- Minibar
- Uteplats
- Trädgårdsmöbler
- Gratis toalettartiklar
- LCD-TV
- Bordsspel
- Lekplats för barn
- Barnklubb
- Parkettgolv
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Finns det Wi-Fi i villan Hospedagem Refugio Dos Gnomos?
Ja, villan Hospedagem Refugio Dos Gnomos erbjuder Wi-Fi. - ❓
Vilka tjänster erbjuder villan Hospedagem Refugio Dos Gnomos sina gäster?
Villan Hospedagem Refugio Dos Gnomos erbjuder tjänster som 24-timmars reception. - ❓
Kan vi ta med våra husdjur till denna jaktstuga?
Ja, husdjur är tillåtna på denna jaktstuga. - ❓
Vilken utsikt erbjuds i den här villan?
Utsikten över bergen erbjuds till gästerna i den här villan. - ❓
Vilka anmärkningsvärda attraktioner bör vi se när vi bor i villan Hospedagem Refugio Dos Gnomos?
I villan Hospedagem Refugio Dos Gnomos kan du utforska Visconde De Mauas viktigaste landmärken, inklusive Parque Nacional do Itatiaia (4 km), Poco do Marimbondo Waterfall (4,1 km) och Parque Estadual da Pedra Selada, som finns inom 5 minuters bilresa.